Disable Preloader

Yaz Okulu : Üniversite-Lise-Ortaokul-İlkokul

 

YAZ OKULU ÜNİVERSİTE GRUPLARIMIZ 

Her yıl olduğu gibi Gebze dışında okuyan üniversite öğrencilerimiz için hazırladığımız ve yaz tatilini en verimli şekilde değerlendirebilecekleri bir İngilizce eğitim programı uyguluyoruz. 7 yıldır Gebze Amerikan Kültür Temsilciliği olarak her yaz uyguladığımız gibi yaklaşık üç aylık bir zaman dilimi içerisinde 2 kurluk bir İngilizce eğitiminden oluşan ve eğitim sonunda uluslararası geçerliliği olan bir sertifika alabileceğiniz ”Üniversitelilere Özel Yaz Okulu” gruplarımıza sizleri de bekliyoruz.

YAZ OKULU LİSE GRUPLARIMIZ

Ülkemizde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine verilen dil eğitiminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle ortaöğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır. Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememektedirler.  Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz.Öğrencilerimizin tüm bu eksiklerini gidermek ve yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla 7 yılıldır yaptığımız gibi yaklaşık üç aylık bir zaman dilimi içerisinde 2 kurluk bir İngilizce eğitiminden oluşan ve eğitim sonunda uluslararası geçerliliği olan bir sertifika alabileceğiniz ”Liselilere Özel Yaz Okulu” gruplarımıza sizleri de bekliyoruz. 

 

YAZ OKULU İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM GRUPLARIMIZ (7-10 Yaş)-(11-13 Yaş)

 Ülkemizde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine verilen dil eğitiminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle ortaöğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır. Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememektedirler.  Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ilerleyen yaşlardaki (örneğin; 20 li yaşlara gelince) yetişkin öğrencilerde aynı düzeyde göremiyoruz. Oysa, dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.Özet olarak, İngilizce eğitimi ne kadar  erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur.

Gebze Amerikan Kültür olarak;

     İlköğretim ve ortaöğretim gruplarımızda yaptığımız Yaz Okulu uygulamalarımızda en büyük amacımız,çocuklarımıza” İngilizce’yi sevdirmek”şeklinde özetlenebilir.Yaz Okulu uygulamalarımızda eğlenceli aktiviteler ve ezbere dayanmayan bilimsel yöntemlerle yukarıdaki amaç doğrultusunda eğitimler vermekteyiz.

 İngilizce eğitimine ne kadar geç başlanırsa,ana dili gibi konuşan birinin gramer hakimiyeti ve aksanına sahip olması o kadar zorlaşır.Erken yaşta İngilizce öğrenimi,çocuğun okulda İngilizce derslerinde başarılı olmasına yardım edeceği gibi  çocuğun dil öğrenmekten de zevk almasını da sağlayacaktır.

Erken yaşta öğrenilen yabancı dil çocuğun :

–          Olayları algılamada sınırlarını genişletecek,

–           Farklılıklara anlayışlı, saygılı ve hoşgörülü olmasını sağlayacak,

–          En önemlisi farklı kültürleri tanıması kadar, karşılaştırmalar yaparak kendi kültürünü daha iyi tanımasını sağlayacaktır.

   Öğrencilerin erken yaşta olması dil öğrenmeleri konusunda yeterli degildir.

   Erken yaşta olmalarının yanısıra ; iyi öğretim, etkin öğrenme ortamı ve öğrenimde süreklilik ile desteklenmesi gerekmektedir.

Neden Amerikan Kültür Yaz Okulu ?

   Gebze Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu olarak, İngilizce ve diğer dilleri uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, öğrencilerimize mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendimize görev biliyoruz.

     Bu amacı gerçekleştirmek ve öğrencilerimizin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkelerden ödün vermiyoruz;

     Avrupa Dil Portfolyosuna uyumlu eğitim sağlamak, böylece Avrupa Standartlarında eğitim alma imkanı sunmak. Sadece dil bilgisi(gramer) bilen öğrenciler değil, öğrendiklerini kullanabilen öğrenciler mezun etmek.

     Sadece anadili İngilizce olan, alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı yabancı eğitimciler ve deneyimli Türk Eğitmenler ile eğitim vermek. Bünyemizde tecrübeli, uzman yabancı ve Türk eğitim direktörleri bulundurmak.

Öğrencilerimizi İngilizce seviye tespiti sonrasında en iyi verim alacağı sınıfa yerleştirmek.

Yüksek kalitede ders kitapları ve materyalleri öğrencilerimize ücretsiz sağlamak.

Öğrencilerimize internet ortamında özellikle kelime çalışmaları yapabileceği Mykelime.com  site üyeliğini ücretsiz olarak sağlıyoruz.

        Tüm öğrencilerimize kurumumuzdaki eğitimleri dışında kullanabilecekleri online eğitim destek setini 5 yıl boyunca ücretsiz olarak sunuyoruz.

Share: